vkstavebniny.cz krmivaprovcely.cz
Technické izolace

Technické izolace jsou nepostradatelnou výbavou sléváren a jiných průmyslových objektů, které vyžadují kvalitní izolaci.

VK Insulations s.r.o. nabízí technické izolace, které plně vyhoví vašim požadavkům na kvalitu a bezpečnost.

tuv

Nepřehlédněte

Nepřehlédněte stránky našich stavebnin VK Stavebniny, na kterých naleznete ucelenou nabídku stavebních izolací, stavebních materiálů, stavební chemie a doplňkového sortimentu.

Stavební materiály pro krby
a kachlová kamna

lehčené izolační cihly

Lehčené izolační cihly se používají pro své vynikající technické vlastnosti jako primární izolační vrstva tepelných agregátů.

Firma Thermal Ceramics, kterou zastupujeme, vyrábí 5 typů izolačních žáruvzdorných cihel s teplotami použití v řadě od 1260°C do 1760°C. Každý typ je vytvořen podle specifických tepelných a fyzikálních požadavků. JM žáruvzdorné cihly jsou vyrobeny z vysoce čisté hlíny s odstupňovaným přídavkem hliníku pro vyšší teploty a z důkladně tříděných organických hmot, které se vypálí během použití. Každá cihla je zpracována s přesnými tolerancemi na všech šesti stranách... Maximální teplota trvalého použití pak závisí na způsobu aplikace.

Cihly jsou doporučeny pro použití zejména jako žáruvzdorné vyzdívky nebo jako náhradní izolace za jiné žáruvzdorné materiály v tavicích pecích, v sušících či vypalovacích pecích, komínech, rafinérských zařízeních, kamnech, regenerátorech, v plynových potrubích, ke zmírnění tlaku v tavicích pecích, reaktorech a podobných vysokoteplotních průmyslových zařízeních. Velmi nízký obsah železa a alkalických prvků zajišťují dobrou žáruvzdornost a vysoký obsah hliníku přispívá k jejich stabilitě v redukční atmosféře.

Cihly jsou standardně dodávány v rozměrech NF1 - 230 x 114 x 64mm, NF1/76 - 230 x 114 x 76mm a NF2 - 250 x 124 x 64mm. Mohou být rověž zpracovány do speciálních tvarů.

  

Cihly řady JM
Cihly řady Promaton
Závěsné stropní bloky